فیوز زیمنس

فیوز زیمنس یا میتوان همان فیوز مینیاتوری فیوزز هایی اشاره نمود که آن در مقابل تحمل جریان اولیه خود و اضافه بار حساس باشد و موجب قطعی فیوز  بشود.بر روی فیوز siemens دو نوع جریان وجود دارد:

یکی جریان نامی هستند که حداکثر جریان قابل حمل کلید میباشند و اگر جریانی نیز بیش از این جریان از آن عبور کنند و کلید مدار را قطع خواهند نمود. یک جریان بسیار بزرگ همانند جریان 600 یا 10000 هستند. این ها را به جریان هایی گفته میشود که به صورت لحظه ای هم شناخته می‌شود و به جریانی می گویند که در کمتر از یک ثانیه کلید توان تحمل آن را خواهند داشتند.

این فیوز ها دارای تیپ های زیادی هستند که در فروشگاه ایران پارسا فیوز زیمنس به فروش می رسند.حال که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

فیوز تیپ z:

این نوع تند کار ترین نوع فیوز های زیمنس مینیاتوری میباشند.حساسیت این نوع فیوز ها هم برای جریان نامی و هم برای جریان لحظه ای از بقیه تیپ ها بیشتر هستند و همچنین سرعت قطع بسیار بالایی دارند.حال این نوع کلیدها برای مدارات الکترونیکی با حساسیت بسیار بالا مورده استفاده میگردد.

فیوز تیپ B:

این نوع کلیدها در واقع فیوز تندکار میباشند که پس از تیپ z  سریعترین نوع فیوز می نیاتوری میباشد.

فیوز تیپ C:

این فیوز ها نیز به طور معمول برای راه اندازی موتورهایی که در جریان راه اندازی بالایی ندارند مانند پمپ های آب خانگی استفاده می‌شوند.

فیوز تیپ K:

این فیوز ها به طور معمول در مقابل اضافه بار حساسیت نیز بسیار زیادی دارند که در مدارات قدرت مورد استفاده قرار میگیرد و به همین منظور برای موتورهای زیر بار توصیه می‌شوند.

فیوز تیپD :

این فیوز ها نیز برای موتورهایی که جریان راه اندازی بالایی مورده استفاده قرار میگیرد و تحمل جریان لحظه ای معادل 10 تا 14 برابر جریان نامی خود را خواهند داشت.

Previous
Next

در واقع اگر بخواهیم به طور ساده این را بگوییم،فیوز مینیاتوری زیمنس یک وسیله حفاظتی هستند که در تجهیزات و مدارات الکتریکی به کار گرفته می شوند تا در مواقعی که جریانی خیلی بیشتر از حد انتظار از وسیله عبور کنند مدار قطع شود تا دیگر تجهیزات آسیب نبینند

فیوز زیمنس از دو مکانیزم نیز برای عملکرد خود استفاده مینمایید.عملکرد بیمتالی به منظور حفاظت نمودن بار اضافه و عملکرد مغناطیسی نیز به منظور حفاظت از اتصال کوتاه هستند.

به طور مثال دیگر، تشخیص نمودن جریان اضافه بار به عهده یک فلز بیمتال می باشند که از طریق عبور دادن جریان مدات دار بیش از حد جریان نامی گرم هستند و بر اثر خم نمودن سبب عمل کنتاکت فیوز مینیاتوری زیمنس شده و قطع مدار می گردد.

علاوه بر آن نیز جریان اتصال کوچک به عنوان سیم پیچ که دارای تعداد دور کم و قطر زیاد میباشد به شکل مغناطیسی نیز تشخیص داده می شنود و موجب عملکرد فیوز مینیاتوری زیمنس می شود.

کلید مینیاتوری زیمنس نیز از نظر کاربرد به تیپ های B روشنایی، C موتوری، D ترانسفورماتوری، K قدرت، Z بسیار حساس تقسیم می گردد.

معرفی برخی از فیوز های مینیاتوری زیمنس نوع B

کی از انواع این کلید ها کلید این نوع B هستند که معمولا در مصارف خانگی و روشنایی کاربرد خواهند داشت. این کلیدها معمولا در جریان اضافه بار بین 3 تا 5 برابر جریان نامی در زمان مشخص، مدار را قطع می کنند که حساسیت مناسبی برای کاربردهای عادی خانگی دارند این کلید به فیوز مینیاتوری تندکار نیز معروف هستند.

 
فیوز مینیاتوری زیمنس نوع CB

این فیوز ها بطور معمول در جریان اضافه بار بین 5 تا 10 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع می کنند و زمان قطعشان از تیپ B بیشتر است. این فیوز ها به فیوز مینیاتوری کندکار معروف هستند.

فیوز مینیاتوری زیمنس نوع D ترانسقورماتوری CB

کلید مینیاتوری زیمنس نوع D برای مصارف صنعتی خاصیی همانند مولد های اشعه ایکس X-Ray و یا ترانسفورماتورها ) استفاده می گردد. این کلیدها در جریان اضافه بار بین 10 تا 20 برابر جریان نامی در زمان مشخص ، مدار را قطع خواهند کرد و زمان قطعشان از همه تیپها بیشتر می باشد.انواع مختلف این فیوز ها در نمایندگی فیوزsiemens عرضه می شود.

 
فیوز مینیاتوری زیمنس نوع K قدرت B

کلید مینیاتوری زیمنس نوع K برای حفاظت در مدارات قدرت، ترانسفورماتور و موترها استفاده می گردد. در مدل  از کلید مینیاتوزی زیمنس حد جریان برای قطع در موارد اضافه بار کمتر از سایر کلید ها می باشد و در زمان به وجود آمدن اضافه بار مدار را سریعتر قطع خواهد کرد اما در موارد اتصال کوتاه منحنی قطع این نوع کلیدها بین تیپ D و C است.

 

فیوز مینیاتوری زیمنس نوع Z بسیار حساس

 

این نوع از کلید مینیاتوری زیمنس زمانی که جریان عبوری از جریان نامی بیشتر می شود در یک مدت زمان مشخص که از همه تیپها کمتر می باشد مطابق با منحنی قطع ، فرمان قطع را صادر خواهد کرد. حساسیت این نوع از فیوز ها هم در زمان اضافه بار و هم اتصال کوتاه از تمامی تیپهای دیگر بیشتر می باشد و فقط در صورت به وجود آمدن خطا مدار را سریعتر قطع خواهند کرد.

پس در نتیجه کاربرد این نوع فیوز مینیاتوری زیمنس در مدارات با حساسیت بسیار زیاد است. بهتر است بدانید که زمان قطع شدن این تیپها به ترتیب  از سریعترین به کند ترین به ترتیب  Z و B و C و D می باشد.

قیمت فیوز زیمنس ارزان و کیفیت عالی

قیمت فیوز زیمنس بسیار مناسب بوده و ضمانت بالا که میتوانید در فروشگاه ایران پارسا نوین خرید نمایید

شماره تماس : 02133978980        02133978996

شماره همراه :   09122363669