میکرو سوئیچ

در این نوع سیستم های الکتریکی میکرو سوئیچ یا لیمیت سوییچ  یک سوئیچ میباشد که با به حرکت در اوردن یک قطعه ماشینی و یا با وجود یک جسم شروع به حرکت نیز می کند. لیمیت سوئیچ ها برای کنترل قرار گرفتن دستگاه ها به منزله بخشی از سیستم کنترلی، به عنوان یک نوع قفل ایمنی، یا برای شمارش کردن اجسامی که از یک نقطه رد می شوند مورد استفاده قرار گرفته میشود.

میکرو سوئیچ یک وسیله الکترومکانیکی نیز میباشد که از یک عملکرد مناسب مکانیکی متصل به یک دسته از کنتاکت ها تشکیل داده میشود. وقتی یک جسم از طریق یک عملگر به یک کنتاکت می رسد، دستگاه باعث قطع یا وصل شدن کنتاکت ها به منظور ایجاد و یا قطع جریان الکتریکی نیز می شود که حصل ویژگی های میکرو سوئیچ زیمنس و تله مکانیک میشود.

میکرو سوئیچ زیمنس

کاربرد میکرو سوئیچ

میکرو سوئیچ  کاربردهای مختلفی نیز وجود دارند از جمله به دلیل استحکام، سهولت در نصب و عملکرد قابل اعتماد در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار داده میشود. میکرو سوئیچ قادر به شناسایی وضعیت های مختلف از قبیل حضور و یا عدم حضور، رد شدن، موقعیت یابی و شناسایی پایان مسیر یک جسم نیز میباشد که دارا بودن این حاصل از میکرو سویئچ تله مکانیک است و همچنین میکرو سوئیچ زیمنس. از لیمیت سوئیچ به طور معمول برای کنترل در اوردن حرکت ماشین‌آلات استفاده نیز می‌شود. بطور مثال می‌توان به ماشین‌های برش، نوار‌های نقاله، ماشین‌های تراش خودکار، جرثقیل‌ها و بالابر‌ها اشاره نمود. به ‌طور کلی در اکثر ماشین‌هایی که کنترل حرکت ابعادی در آنها مورد‌ نیاز است می‌توان از لیمیت سوئیچ استفاده کرد.

عمدتا یک میکروسوییچ زیمنس و تله مکانیک با یک رله کنترلی ، یک کنتاکتور و یا به عنوان ورودی نیز در یک PLC زیمنس مورده استفاده قرار میگیرد.

انواع میکرو سوئیچ

انواع مختلفی از میکرو سوئیچ زیمنس وجود دارد که عبارتند از:

  • لیمیت سوئیچ زیمنس قرقره ای
  • لیمیت سوئیچ زیمنس فشاری
  • میکروسوئیچ زیمنس آنتنی
  • میکروسوئیچ زیمنس غلطکی

مزایای میکرو سوئیچ

میکرو سوئیچ زیمنس و تله مکانیک دارا بودن استفاده در محیط های مختلف صنعتی را نیز دارد.

چرا که این امر از مزایای این محصول نصب آسان و استفاده راحت از میکروسوئیچ برند زیمنس و تله مکانیک هستند.

از مزیت های بسیار مهم دیگر میکروسوئیچ برند زیمنس و دارا بودن دله مکانیک میتوان به هزینه پایین و عملکرد و طول عمر بالای این محصول توجه ویژه ای نمود

میکرو سوئیچ زیمنس و تله مکانیک دارا بودن قابلیت تشخیص حضور یا عدم حضور یک جسم در محیط میباشد.

کنترل حال موقعیت و محدود کنندگی حرکت اجسام از دیگر مزیت های مهم این میکرو سوئیچ زیمنس و تله مکانیک منحصر بفرد هستند.

میکرو سوئیچ زیمنس و تله مکانیک اولین بار به منظور محدود کردن اجسام تولید شدند به همین خاطر اغلب آنها را با عنوان لیمیت سوئیچ هم شناخته شده اند.

توجه ویژه به این میباشد که این محصول در صنعت برای استفاده و  کنترل حرکت ماشین آلاتی که حرکت آن ابعاد حایز اهمیت میباشد و مورد استفاده میشوند. بطور مثال در کنترل ماشین برش، نوار نقاله، ماشین تراش خودکار، کار جرقیل و بالابرها  دارای کاربرد هستند که هنگامی میکروسئیچ در حالت free قرار داشته شود هیچ نیرویی از طرف اجسام خارجی به عملگر وارد نخواهد شد.

در این حالت Operating نیروی اجسام به عملگر لیمیت سوئیچ نیز وارد میشود و در نتیجه باعث تغییر وضعیت تیغه های باز و بسته پایه ها خواهد شد.

به این حالت عملکردی ، شرایط کاری لیمیت سوئیچ نیز گفته میشود.

از هر میکرو سوئیچ زیمنس  و تله مکانیک از یک مغزی سوئیچ، رله کنترلی و کناکتور به عنوان ورودی در PLC استفاده شده است.

خرید میکرو سوئیچ زیمنس و تله مکانیک با قیمت مناسب در فروشگاه اینترنتی ایران پارسا نوین و دارا بودن کیفیت مناسب محصول و ضمانت بسیار بالا ، تماس 02133978980