اگر قصد خرید فیوز سیلندری را دارید. فروشگاه ایران پارسا نوین وارد کننده ی اصلی تمامی انواع فیوز است .و تمامی برند های فیوز زیمنس فیوز های اشنایدر و همچنین فیوز های ETI را ارائه میکند. و به دلیل اینکه وارد کننده ی اصلی فیوز است قیمت محصولات همواره پایین تر از بقیه ی عرضه کنندگان بازار است. همچنین تمامی محصولات گارانتی دارند. پس با خیالی آسوده میتوانید فیوز مورد نظر خود را سفارش دهید.

شماره تماس

محصولات

درباره فیوز سیلندری و کاربرد آن :

از فیوز سیلندری برای حفاظت از تاسیسات صنعتی در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه برای ولتاژ های مختلفی مانند 500وی و 400 وی و 690 وی و جریان متفاوت(ا سی) استفاده می شود. جریان نامی یک اا تا صد اا .

فیوز سیلندری از متدوال ترین نوع فیوز ها هستند. که در رنج های پایین در صنعت الکترونیک و رنج های بالا در صنایع قدرت کاربرد و عملکرد به سزایی دارند.

عملکرد این نوع فیوز به این صورت است. که در صورت اضافه جریان یا اتصال کوتاه سیم رابط داخل فیوز ذوب میشود. و جریان را قطع میکند.

این نوع فیوز ها از متداول ترین فیوز هایی است که در بین مردم آشنا هستند. و در سطح ولتاژ پایین و بالا استفاده می شوند.

فیوز های سیلندری یا فیوز استوانه ای که در سایز های کوچک هستند. سیم رابط داخل فیوز-سرب لحیم شده است. و برای قایق داخلی آن از هوا استفاده شده.  که درهنگام عبور جریان زیاد یا همان اضافه بار –سیم ذوب می شود. و جریان را قطع میکند. و در اصطلاح می گویند فیوز سوخته است.

ساختمان داخلی فیوز های استوانه ای چگونه است؟

ساختمان این گونه فیوز ها به صورتی است. که سیم رابط داخل آن دیده می شود.  در مدارهای قدرت از نوع بزرگ تر فیوز سیلندری استفاده میشود. و برای کار در قسمت فشار متوسط و بالا به کار می روند. و عایق درونی آن ها از روغن هایی جهت خنثی کردن و همچنین جرقه و خنک کردن سریع تر فیوز جهت جلو گیری از آتش گرفتن فیوز در مدار های قدرت استفاده می کنند.

فیوز های سیلندری چطور در مدار ها قرار میگیرد؟

فیوز های سیلندری معمولا به خاطر حفظ ایمنی و کار – داخل یک قاب قرار می گیرند. که به یک پایه فیوز سیلندری متصل اند. و بخاطر تیره بودن رنگ روغن سیم رابط این گونه فیوز ها قابل روئییت نیست. و برای صحت کار کردن این فیوز از تست اهمی یا تست بوق ( تست دیود) استفاده می شوند. و اگر تست بوق فعال عمل کند. و یا اگر از تست اهم استفاده شود. و تست بوق مقاومت نشان دهد – فیوز سالم است. و در غیر این صورت فیوز خراب بوده است. و باید عوض شود. البته فیوز های فشار ضعیف نیز را می توان با اهم متر هم سنجید. تا از صحت و سلامت بودن فیوز اطمینان حاصل کرد.

Spread the love