کابل برق | خرید کابل برق

کابل برق را از ما بخواهید. فروشگاه ایران پارسا به عنوان يكی از مراكز پيشرو در تأمين قطعات اتوماسیون صنعتی،الکترونیک صنعتی فعاليت می‌نمایند.

خرید کابل برق

خرید کابل برق با قیمت مناسب و ضمانت بالا را در فروشگاه ایران پارسا نوین میتوانید خرید نمایید و کیفیت های بسیار عالی این محصول برخوردار شوید. و متیوانید فیوز و موارد دیگرمحصولات خرید نمایید.

قیمت این محصول نسبت به سایر فروشگاه دیگر ارزان و ضمانت بالا ارائه میکنیم

در صورت خرید کابل برق یا اطلاع از آخرین قیمت کابل برق میتوانید با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید

مشاور فروش : آقای برادران

کابل برق چیست ؟

کابل برق به مجموعه‌ای گفته میشود که از یک یا چند سیم که در کنار هم یا به حالت به هم‌ تابیده شده که به طور معمول توسط لایه‌های محافظی نیز پوشانده می‌شود و به این مورد میتوان کابل برق نامید. مواردی دیگری همچون سیم برق را میتوانید در فروشگاه ایران پارسا نوین خرید نمایید.

کابل-برق

کاربرد کابل برق

امروزه در صنعت برق بخش عظیمی نیز در توزیع انرژی الکتریکی و همچنین ویژه در کابل فشار ضعیف بوسیله کابل برق انجام صورت میگیرد.

البته برای انتقال نیز انرژی الکتریکی کابل فشار در حالت متوسط و کابل برق فشار قوی هم در برخی موراد از کابل‌های مخصوص مورده استفاده قرار میگیرد.

کاربرد کابل‌ برق و کابل ها در تاسیسات الکتریکی بسیار وسیع و دارای اهمیت زیادی داشته است.

اجزای کابل برق

کابل‌ها بر اساس این نوع کاربردی که وجود دارند بسیار متنوع میباشند و به شکل‌های گوناگون در بازار نیز یافت می‌شود.

ساختمان و اجزای تشکیل دهنده نیز کابل‌های مخابراتی به طور کامل با کابل‌های مورد استفاده در صنعت برق کابل برق فشار قوی و کابل برق فشار ضعیف بسیار متفاوت هستند.

اما بطور کلی نیز میتوان اشاره نمود که کابل برق همواره از دو قسمت اصلی هادی و عایق تشکیل میشوند. تفاوت کابل‌ها ناشی از نوع کاربرد آنها میباشد.

بدان معنا که نوع کاربردشان نیز موجب این می‌شود که جنس، شکل، تعداد، سطح مقطع هادی‌ها و عایق‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشند. این تفاوت‌ها موجب تقسیم بندی کابل برق می‌شود.

تقسیم‌بندی کابل برق از نظر ساختمان

هادی کابل برق

هادی کابل یا همان قسمت اصلی کابل برق میتوان اشاره نمود و این که وظیفه هادی کابل هدایت جریان الکتریکی را بر عهده میدارد.

این هادی ها نیز به طور معمول از مس و آلومینیوم ساخته می‌شوند و به حالت افشان یا چند رشته‌ای، مفتولی، تک رشته‌ای، گرد یا مثلثی در بازار موجود میباشد.

انواع مختلف هادی کابل را میتوان با نشانه‌های مختلف و  اختصاری استاندارد شده اشاره دقیقی نمود که یکی از عبارتند :

نشانه هادی گرد حروف R، نشانه هادی مفتولی تک رشته‌ای و همچنین حرف E، نشانه هادی مثلثی حرف S و نشانه هادی افشان یا چند رشته‌ای حرف M میباشد.

عایق کابل برق

مناسب با نوع مصرف ، عایق کابل برق از مواد مختلف ساخته شده اند. این مواد نیز عبارتند از:

  1. کاغذ های آغشته به روغن ها مخصوص
  2. مواد لاستیکی
  3. PVC که یکی از پرمصرف ترین عایق‌ها برای کابل‌ها، عایق PVC میباشد که آن را پروتودور نیز نامیده میشود. نوع دیگری از این مواد دارا نام PET است که آن‌ها هم برای عایق کابل مورده استفاده قرار میگیرد.
  4. این دو نوع ماده کاملا شبیه هم میباشند با این تفاوت زیاد که عایق های PVC نسوز و عایق های PET قابل اشتعال میباشند.

نکاتی درباره چگونگی استفاده از کابل برق

نگهداری و استفاده درسات هر نوع وسیله‌ای از جمله میتوان  این محصول را اشاره نمود که باعث ازدیاد طول عمر آن میشود که در این خصوص جا دارد چند نکته مهم زیر هم توجه نمود:

  1. کابل برق پلاستیکی (PVC) به این دلیل نباید در زمستان (درجه حرارت کمتر از نزدیک صفر باشد) کابل کشی بود.
  2. اگر در چنین حالتی لازم به کابل کشی هم بود باید قبلا قرقره کابل را در همان اتاق یا انبار نیز گرم نمود و سپس فورا آن را مورد استفاده قرار داده شود.
  3. اگر کابل برق نیز در خاک گذاشته شود، باید گودالی به عمق 70 سانتی‌متر حفر گردد و کمی خاک نرم در آن ریخته و پس از گذاشتن کابل به اندازه 20 سانتی‌متر خاک نرم روی کابل بریزید و روی آن را آجر قرار دهید و بعد داخل گودال را با خاک معمولی پر کنید.
  4. هنگام نصب کابل برق نباید شعاع خمش کابل از 12 تا 15 برابر قطر خارجی آن کمتر باشد.

خرید کابل برق

خرید کابل برق با قیمت مناسب و ضمانت بالا در فروشگاه ایران پارسا نوین خرید نمایید و تجربه و کیفیت کابل برق را بدست اورید.

قیمت کابل برق

قیمت کابل برق مناسب و ضمانت بالا برای خریداران ارائه میشود و به همین دلیل قیمت این محصول نسبت به سایر فروشگاه های دیگر ارزان و کیفیت بالاتری را ارائه میدهیم.

فروشگاه ایران پارسا نوین

فروشگاه ایران پارسا به عنوان يكی از مراكز پيشرو در تأمين قطعات اتوماسیون صنعتی،الکترونیک صنعتی فعاليت می‌نمایند. اين مجموعه با پشتوانه سابقه مدیران در صنعت، مراکز علمی و تحقیقاتی و دارا بودن نمایندگی از معتبرترین کمپانی های اروپايی توانايی ارائه ملزومات UPS، شارژر، اینورتر، درایور و همچنین تجهیزات الکترونیکی، الکترونیک قدرت و الکتریکی را دارا می باشد.

Spread the love