اگر قصد خرید فیوز محافظ جان دارید. فروشگاه تخصصی ایران پارسا نوین. وارد کننده  ی اصلی انواع برند های مطرح تولید کننده ی فیوز است.
مثل انواع مدل های فیوز مینیاتوری , فیوز تند سوز, فیوز استوانه ای , فیوز لیفتراکی و انواع محصولات دیگر. تمامی محصولات با قیمت بسیار مناسب ارائه میشوند. دارای گارانتی هستند. و شما با یک تماس میتوانید. فیوز محافظ جان خود را به صورت تک و عمده سفارش بدهید. و ما برای شما اراسال خواهیم کرد.

راهنمای خرید فیوز محافظ جان

این نوع فیوز ها برای جلوگیری از خطراتی مثل آتش سوزی و برق گرفتگی استفاده می شوند. برای استفاده ایمن از برق در مصارف خانگی و صنعتی بسیار کاربرد دارد. در این مطلب به تمامی ویژگی ها و مفاهیم لازم برای خرید یک فیوز محافظ جان مناسب برای استفاده ی شما خواهیم پرداخت. در ادامه با تیم ایران پارسا همراه باشید.

فیوز محافظ جان

فیوز محافظ جان چیست و چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

این نوع فیوز ها را به صورت RCCB یا RCD ( Residual Current Device ) نیز نمایش می دهند.
این نوع فیوز ها زمانی عمل می کنند.
که اختلاف بین جریان رفت و برگشت از منبع به دستگاه مورد نظر با هم برابر نباشند.
در حالت کلی جریان رفت و برگشت برابر هستند. یکی از دلایل به وجود آمدن اختلاف جریان، نشت جریان می باشد.
نشتی جریان به این معنی است که هر عامل فیزیکی یا الکترونیکی با لمس دستگاه می تواند جریان برگشتی به منبع را به جای سیم نول از زمین دریافت کند.

به عنوان مثال اگر فردی که با زمین در تماس است دستش به طور تصادفی با بدنه ی دستگاه یا قسمتی از مدار که دارای برق است، برخورد کند، نشتی جریان در مدار به وجود می آید و جریان رفت و برگشت با هم متفاوت می شود. در این هنگام کلید محافظ جان وارد عمل شده و برق را از مدار قطع می کند. این کار باعث جلوگیری از برق گرفتی و یا آتش سوزی های احتمالی می شود.

همانطور که احتمالا می دانید با افزایش جریان در مدار گرمای زیادی تولید می شود. که این گرما ممکن است به دستگاه و یا مدار آسیب های جدی وارد کند. به همین منظور از این نوع محافظ ها برای پیشگیری از خسارت های جانی و مالی در مدار های تکفاز ( خانگی ) و سه فاز ( صنعتی ) استفاده می کنند.

فیوز محافظ جان برای محافظت در برابر اتصال کوتاه یا اضافه بار کاربردی ندارد. و تنها برای اختلاف جریان های رفت و برگشت فعال می گردد که اغلب توسط فیوز های دیگر شناسایی نمی شوند. به همین دلیل برای ایمنی بیشتر بهتر است از یک فیوز پشتیبان استفاده کرد. تا مدار را در برابر تمام خطارات احتمالی دیگر محافظت کنیم. ترکیب کلید محافظ جان با فیوز های مینیاتوری یا MCB میتواند بسیار مناسب باشد.

انواع فیوز های محافظ جان

* فیوز های RCCB

RCCB  یا مخفف لاتینResidual Current Circuit Breaker   است. معنای آن هم کلید های قطع جریان نشتی می باشد. RCD هایی هستند که حفاظت در برابر اضافه بار ندارند. وظیفه ی اصل آن ها تنها حفاظت در برابر نشتی جریان الکتریکی می باشد.

فیوز محافظ جان

* فیوز های RCBO

RCBO یا مخفف لاتین Residual Current Circuit Breaker With Over Protection است. به معنای کلید قطع جریان نشتی با حفاظت اضافه بار.

این نوع کلید ها علاوه بر محاظت در برابر نشتی جریان، مدار را در برابر اضافه بار نیز محافظت می کند. این نوع کلید ها در جای جای دنیا به صورت متفاوتی نام برده می شوند. RCBO در اروپا بیشتر کاربرد دارد. ولی در استاندارد های ایالات متحده آمریکا و کانادا به صورت GFCI یا Ground Fault Circuit Interrupter نام برده می شوند.

به فیوز های محافظ جان RCBO اصطلاحا فیوز های ترکیبی نیز می گویند.

فیوز محافظ جان

ویژگی های فیوز محافظ 

  • توانایی تشخیص نشت جریان کوچک ( 5 تا 30 میلی آمپر ). 30 میلی آمپر میزان تحمل جریان برق توسط انسان می باشد.
  • قابلیت قطعی جریان در کسری از ثانیه ( کمتر از 30 میلی ثانیه ).
  • دمای کاری فیوز محافظ جان برای قطع جریان نشتی بین 25- تا 40+ درجه سیلیسیوس.
  • فیوز های محافظ جان در جریان های نامی 16 تا 125 آمپر عرضه می شوند.
  • حساسیت جریان این نوع فیوز ها جهت قطع خودکار از 1/5 تا 10 آمپر می باشد.
  • توانایی کار در مدار تک فاز با دو پل فاز و نول ( مصارف خانگی ) و مدار سه فاز ( صنعتی ) 4 پل سه سیم فاز و یک نول. و مدار سه فاز در دستگاه های سه رشته فاز.

در چه جاهایی باید از فیوز محافظ جان استفاده کنیم؟

طبق استاندارد های ساختمان سازی نوین در سیم کشی های تمامی ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده از کلید محافظ جان الزامی است. در 3 جا بایستی حتما از این نوع از فیوز ها استفاده کنیم.

1- تابلو برق ورودی ساختمان

برای محافظت از تابلو ورودی ساختمان ها بایستی از این نوع محافظ ها در برای نشتی جریان و اضافه بار محافظت کنیم.

فیوز محافظ جان

2- پریز ها و سوییچ های ساختمان

علت اجباری بودن استفاده از فیوز محافظ جان در پریز ها و سوییچ ها این است که چون فردی که با این دستگاه ها سر و کار دارد با زمین در تماس است. احتمال برق گرفتگی چند برابر می شود.
پس برای محافظت از افراد داخل ساختمان در برابر برق گرفتگی از این نوع فیوز ها بایستی که استفاده کنیم.

3- مناطق مرطوب مثل دستشویی و حمام

بدن انسان زمانی که در تماس با زمین باشد و مرطوب هم باشد، در برابر جریان الکتریکی به شدت حساس است. پس برای کلیه پریز ها و سوییچ و هر وسیله ی برقی قابل استفاده در مناطق مرطوب ساختمانی باییستی از فیوز محافظ جان استفاده کنیم.

مزایای استفاده از فیوز محافظ 

اولین قانون کار ایمنی است. زیرا بعضی اتفاقات به ظاهر ساده در صنعت و مصارف خانگی نتایجی جبران نا پذیر جانی و مالی خواهد داشت. فیوز های محافظ جان تقریبا در هر جایی قابل استفاده هستند. زیرا هم از قیمتی بسیار مناسب و هم کاربردی بسیار مهم برخوردارند.

اختلاف جریان 5 آمپر به بالا باعث بروز آتش سوزی می شود. به دلیل عملکرد اتوماتیک کلید های محافظ جان در برابر اختلاف جریان های حساس و عدم نیاز مداخله نیروی انسانی برای محار خطرات احتمالی، در صنایع و مصارف خانگی بسیار مورد توجه و استقبال هستند.

نشتی جریان در مدار های الکترونیکی و سیم کشی ساختمان های مسکونی در طول زمان افزایش پیدا می کند. پس بایستی در طول زمان از خطرات ناشی از اختلاف جریان مثل برق گرفتگی و یا آتش سوزی جلوگیری کنیم. یکی از اساسی ترین دستگاه های لازمه در سیم کشی ها فیوز محافظ جان می باشد.

یکی دیگر از مزایای این فیوز ها صرفه جویی در مصرف برق به دلیل جلوگیری از نشتی جریان می باشد.
که در طول زمان بسیار محسوس است.
محافظت از دستگاه های خانگی و صنعتی که بیشتر آن ها قیمتی بسیار بالا دارند.
در طول زمان باعث سود شما خواهد بود. چرا که با یک اتصال کوچک و یا نشتی جریان ممکن است عزیزی را از دست بدهیم.
و یا ساختمان یا دستگاهی جلوی چشمان ما بسوزد.

پس ابتدا تمامی موارد امنیتی لازم در محل کار و زندگی را فراهم کنید. تا با خیال راحت تری بتوانید به فعالیت بپردازید.

نکته ی قابل توجه

امنیت جانی و مالی خود را با خرید فیوز محافظ جان تضمین کنید.
نکته ی مهم در زمان خرید این محصول انتخاب مرجع و نمایندگی های مجاز است. شرکت ایران پارسا نوین نمایندگی مجاز فروش تمامی انواع محافظ ها و کلید های برقی می باشد. از این که ما را انتخاب کرده اید خوشحالیم.

در هر مرحله از فرایند خرید، اگر سوالی برایتان پیش آمد. با کارشناسان مجرب تیم ایران پارسا نوین در میان بگذارید. تا از مشاوره ی رایگان و تجربه ی خرید به یاد ماندنی بهره مند شوید.

علت قطع شدن فیوز محافظ جان ,قیمت فیوز محافظ جان ,نقشه فیوز محافظ جان ,فیوز محافظ جان هیوندای ,بهترین مارک کلید محافظ جان ,کلید محافظ جان بدون ارت ,عیب یابی کلید محافظ جان,